niedziela, 12 listopada 2017

Samochód zastępczy po wypadku


Jedziesz zgodnie z przepisami, masz zielone i właśnie wjeżdżasz na skrzyżowanie. A tu nagle uderza w ciebie samochód, który próbował przejechać na „bardzo późnym zielonym”. Teraz nie pojedzie już nigdzie. Ale ty także. Tymczasem czekają na Ciebie codzienne obowiązki. Musisz jakoś dojechać do pracy, później odebrać dzieci ze szkoły. A w weekend planowałeś wypad nad jezioro. Czy musisz rezygnować ze swoich planów?

Na szczęście nie. Każdemu kierowcy, który jest poszkodowany — czyli nie spowodował wypadku — przysługuje prawo do samochodu zastępczego. Wystarczy wraz ze zgłoszeniem szkody zgłosić zapotrzebowanie na samochód. Współpracująca z ubezpieczycielem wypożyczalnia powinna wypożyczyć samochód na tak długo, jak to konieczne. Zwykle to oznacza moment, w którym samochód wraca z naprawy, ewentualnie dzień, w którym poszkodowany kupuje kolejne auto.

Czy to coś kosztuje? Absolutnie nie! Wszystkie koszta pokrywane są z polisy sprawcy wypadku. Nie musisz więc obawiać się o dodatkowe koszta.  Ty, jako poszkodowany, nie możesz płacić za nic, co jest związane ze stratami wynikającymi w kolizji. A niemożność korzystania z własności niewątpliwie jest taką stratą.

Dowiedz się więcej ze strony www.helpfind.pl

czwartek, 9 listopada 2017

Odszkodowanie za wypadek przy pracy


W jakiej sytuacji pracownik może starać się o odszkodowanie z OC zakładu pracy? Pracodawca przede wszystkim musi posiadać odpowiednią polisę. Nie jest to takie oczywiste. Pracodawca nie ma obowiązku opłacać polisy. Jedynie kierowcy i rolnicy mają obowiązek wykupienia polisy OC — jeżeli tego nie zrobią czeka ich odpowiedzialność karna.  

Jednak bardzo wielu pracodawców ją posiada. Pozwala bowiem uniknąć poważnych problemów finansowych w przyszłości, ułatwia likwidację szkody, a także wypłatę odszkodowania. Wszystko jest wtedy sformalizowane.  Zdecydowanie to ułatwia uzyskanie odszkodowania za wypadek przy pracy.

Warto zauważyć, że likwidacja szkody u ubezpieczyciela przebiega podobnie, jak w przypadku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.  Każdy poszkodowany w pracy może bowiem starać się o odszkodowanie zarówno u pracodawcy, jak i właśnie w ZUS-ie. Wniosek składa się jednak bezpośrednio do ubezpieczyciela. Pracodawca udostępnia pracownikowi dane TU oraz dane polisy. A ubezpieczalnia ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku i wypłatę pieniędzy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.helpfind.pl