Jeśli w rękach masz decyzję o warunkach zabudowy to możesz przymierzać się do składania kolejnych papierów – wniosku o pozwolenie na budowę. Dokument ten składa się w starostwie. Oczywiście oprócz decyzji o warunkach zabudowy należy wypełnić odpowiedni wniosek, dołączyć 4 egzemplarze projektu domu oraz także oświadczenie, że posiadamy prawo do dysponowania nieruchomością na budowlane cele.
Jeśli nie złożymy kompletu tych dokumentów to otrzymamy wezwanie do uzupełnienia dokumentacji. W moim przypadku zabrakło pozwolenia wodno-prawnego, które dotyczy przejazdu przez ciek wodny. Po uzupełnieniu dokumentacji bardzo szybko nadeszło pismo ze starostwa informujące, że zostało wydane pozwolenie na budowę. Teraz należy odczekać dwa tygodnie – tyle czasu jest potrzebne na uprawomocnienie się decyzji. Ten czas zamierzamy dobrze wykorzystać, tzn. zająć się projektami przyłączy (m.in. wody). Na działce przez rozpoczęciem prac budowlanych musi zostać wytyczone przez geodetę miejsca, w którym będzie budowany dom.
Nie można zapomnieć, aby na siedem dni przed wkroczeniem do akcji budowlańców zgłosić ten fakt w właściwym starostwie. Do tego należy dołączyć oświadczenie kierownika budowy o przyjęciu obowiązków. Wówczas można rozpocząć prace budowlane.
0 komentarze:
Prześlij komentarz