Oszukiwanie mózgu, zagadki na pozór logiczne czy psikusy grafików. Wystarczy skupić się dokładnie prześledzić obraz jaki pokazano nam do testu.
Salvador Dali znany ze swojego psychologicznego pojmowania świata słyną już w swoich czasach. Obraz przedstawiający parę staruszków, przeraża detalami. Tylko czy to zobrazował malarz. Przyjrzyj się dokładniej twarzy mężczyzny przecież to muzyk. Twarz kobiety, czy człowiek?
Nabywanie doświadczenia to dla mózgu najlepsza praca. Ludzie starsi możne mniej zapamiętują ale za to lepiej wyciągają wnioski z tego co przeczytali, jak i szybciej kojarzą fakty. Nie ma dobrego jak i złego czasu na to aby zacząć trening dla mózgu.
Uczenie się czegoś nowego to wyzwanie, potem jeśli nie skupimy na danej czynności należytej uwagi może zrobić sobie krzywdę. Tak jest z prowadzeniem pojazdu, ile to razy nowi adepci podczas zmiany biegu nie patrzeli przed siebie a na drążek biegów. Jazda samochodem to sztuka, koordynacja ruchowa jaki i dostosowanie się do zasad przepisów drogowych wymaga skupienia, nawet kiedy jest się długoletnim kierowcą.
Nie nakłaniam nikogo do zabaw za kółkiem ale wyobraź sobie jak by to było gdybyś wyjechał do Anglii gdzie obowiązuje ruch lewostronny. To dal mózgu byłby nie lada wyczyn, wszystkie zmysły jak i mięsnie pracowały by na pełnych obrotach.
Czym jest mózg – substancją o galaretowatej konsystencji zawierającej wodę, białko i tłuszcz. Jego praca jest nieprzerwana, podczas snu mózg nie jest jedynie tak aktywny. Ulega zanikowi przepływ impulsów przez komórki nerwowe. Synapsy czyli połączenia komórek nerwowych przez, które przepływa prąd elektryczny podczas każdego działania.
Wykonując proste zabawy i ćwiczenia można mózg trenować, jednak nie zaleca się powtarzania tych samych ćwiczeń przez długi okres. Popularne są ćwiczenia „prawda, fałsz”. Zadanie polega na ustaleniu tezy i zadaniu pytania. „Marek jest grupy, Marek jest lekarzem, Antek jest gruby, Antek jest lekarzem.” Wszyscy lekarza są grubi? To jedno z prostszych zadań, ale są takie, które potrafią skutecznie wprowadzić nasz mózg w stan wysiłku intelektualnego.
0 komentarze:
Prześlij komentarz